Söve ve Katsilmeler

Söve ve Katsilmeler

Efendi Söve, söve ve kat silme konusunda da tüketici dostu ve inşaatçının en büyük yardımcısıdır. Çünkü binamıza değer katacak en önemli husus, en önemli iş; sövedir. Binanın dış cephesinde kabartmalar görürüz, bunlar kat aralarındadır. Yani söve; bina dış cephesinde kullanılan kabartma şeklinde süslemedir. Peki neden çok önemlidir söve? Çünkü söve binalarımızın estetik görünümünü artırdığı için, binalarımıza değer katar. Görünümü değişir, güzelleşir, bambaşka bir bina havasına bürünür. Estetik güzellik görünümü arttığı gibi ses gibi, ısı gibi dışarıdan gelecek etkenlere karşı ayrı bir izolasyon sağlar. Yani dış etkenlere karşı küçümsenmeyecek kadar yüksek dayanımlı izolasyon malzemesidir. Efendi Söve bütün bina sahiplerine söveyi şiddetle tavsiye etmektedir. Çünkü hem estetik açısından değer kazanır. Güzelliğine güzellik katar binamızın. En önemlisi de dış etkenlere karşı yüksek dayanıklı izolasyon malzemesidir. İzolasyon sağlar.
Efendi Söve diyor ki,; söve, sadece pencere ve kapı kenarlarına uygulanan dekoratif profiller olarak bilinse de halkımız, tüm dekoratif bina süsleme elemanlarına da söve demektedir. Yani bunlar kat silmesi, saçak silmesi, köşe profili, kolon, harpuşta, payanda, çatı silmesi, kilit taşı, denizlik profilidir. Ama söve sadece kat aralarındaki kabartma süslemelerdir.

Kat silme ise birçok malzeme ile binalara silme uygulamasıdır. Bugün günümüzde birçok malzeme türü kat silmesi olarak kullanılmıştır. Efendi Söve; kat silmesinde eps çekirdek malzemesi olan kat silmesi kullanmakta ve hafif ve ekonomik olması açısından da tüketici dostu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Aynı zamanda hızlı ve kolay işlenmektedir.

Nasıl ki söve yapılarınızın estetik görünümünü de artırdığı için binanıza değer katar, kat silmesi de, görünümü güzelleştirir. Söve cephe tasarımı, montajı, imalatı Efendi Söve’ nin en iddialı alanıdır. Binanıza değer katmak, güzelleştirmek ve izolasyonu artırmak istiyorsanız söve cephe tasarımınızı bizimle yapın, hem binamız güzelleşsin, hem değeri artsın, hem estetik olsun. Sadece bina dış cephesi mi, hayır elbette değil. Süslemede kapı ve pencere söveleri de en çok kullanılan söve uygulamalarıdır. Ülkemizde sıkça görülen söve uygulamaları şunlardır: Ahşap söve, taş söve, mermer söve, beton söve… Efendi Söve tüm bu söve uygulamalarını imalat ve montajında tüketici dostu, inşaatçı dostu olduğunun bilincinde olarak yapmaktadır. Söve uygulaması yapılan binalarda dış cephe uzun süreler kendi bakımını, temizliğini kendisi yapmaktadır. Böylece sövelerin zaman içinde kirlenmesi de önlenmiş olur. Söve uygulaması profesyonellerce yapıldığında ömrü bir haylice uzundur. Binanın ömrüyle aynı ömre sahiptir diyebiliriz hatta. Ömre ömür katan söve uygulamaları için Efendi Söve size en uygun seçenekleri sunar ve uygular. Peki fiyat nedir? Değerli tüketiciler, sevgili ,inşaatçılar söve fiyatları en değişken fiyat verilebilecek alanlardır. Dikkatli olun ve aldanmayın. Aslında söve fiyatları metretül üzerinden hesaplanır ve uygulanır. Söve üzerinde çok kaliteli akrilik kaplama vardır. Bunun neticesinde bütün iklim koşullarına dayanıklıdır. Su almaz, çürümez ve bakteri üretmez. Söve hafiftir ve her alana rahatlıkla uygulanır. Söve dış cephede dekoratif seçenekler sunar.