Köşe Taşları

Sütun ve Kaideler

Köşe Taşları

Efendi Söve inşaatçıları, ev alacakları uyarıyor; dış cephe mantolama uygulamasında kullanılan köşe taşlarına hiç baktınız mı, araştırdınız mı? Araştırmadı iseniz hemen kolları sıvayın ve köşe taşlarının ne olduğunu, ne işe yaradığını ve malzemesini öğrenin. Aldanmayın, Efendi Söve, köşe taşlarında tüketici dostudur. Çünkü tüketici, bir kez güven zafiyetine uğrarsa bir daha asla dönüp bakmaz. Hele konu köşe taşı olursa bu anlamda daha bir değer kazanıyor tüketicinin yanında olmak. Nedenini hemen söyleyelim, merak uyandırmayalım.

Binalarda köşeler; çatlar, çünkü çatlama riski en yüksek yerler onlardır. Rüzgar köşeleri mekanik olarak zorlar, yani zorlamalara maruz kalır. Bu zorlanmaların önüne dış cephe mantolama yapılarak geçilir. Peki kaç çeşit köşe taşı vardır? Efendi Söve bu konuda da tüketiciyi bilgilendiriyor.
Birinci köşe taşı PVC fileli köşebenttir. Piyasada oldukça yaygındır. Kendinden fileli bu profillerin en büyük faydası nedir biliyor musunuz? Kendinden fileli köşe taşlarının montajında bir prosedür var. Bu prosedür tamamen doğru şekilde uygulanmazsa diğer profiller yerine oturmayacağından yapımına devam edilemez. Bu şekilde uygulama yapılması her şeyin tam yerinde olmasını sağlar. Detayına inecek olursak; bu çeşit köşebentlerde köşe taşının filesi ile cephede yapılan sıvanın filesi üst üste biner. Dolayısı ile tam bir bütünlük sağlar. Efendi Söve olarak en çok tercih ettiğimiz köşe taşı çeşididir. Kullanıcıya ve uygulayan firmaya güven vermesi hiç sorun yaşatmaması yönüyle tavsiyemizdir.

İkinci köşe taşı ise alüminyum köşe taşlarıdır. Halk arasında ya da bu işi yapan ustalar arasında açık köşe taşı da denir. Açık köşe taşı uygulaması tarafımızca en ince detaylarına dikkat edilerek profesyonel ekibimiz tarafından yapılır. Efendi Söve hem işini iyi yapmakta hem de tüketiciyi, ustaları ve işverenleri bilgilendirerek uyarmaktadır.

Her zaman söylediğimiz gibi köşe taşı bizim işimizdir. Efendi Söve tüketici dostu olmanın yanı sıra işini de hem ekonomik hem de kalifiye yapmaktadır. Güveni esas almaktadır. Köşe taşı şakaya gelmez. Son derece önem arz etmektedir. Her zaman dediğimiz gibi köşe taşı bizim işimizdir. Biz işimizi en iyi şekilde yapar, tüketiciyi memnun ederiz. Bize güvenin.